Od 2. do 6. oktobra je potekal Teden otroka z naslovom “Zakaji in zatoji radovednosti”. Učencem smo vsak dan pripravili eno dejavnost, s katero smo skupaj z njimi praznovali Teden otroka.

Učenci so povedali, kaj vse jih zanima, s katerimi zakaji in zatoji se ukvarjajo, o čem berejo.

V torek nas je na šoli obiskala pisateljica Ida Mlakar Črnič. Obisk je organiziralo Medobčinsko društvo prijateljev mladine Ajdovščina. Pisateljica je učence povabila v svet pravljičnih junakov Bibija in Gustija. Pisateljica je s posebno čarobnostjo pripovedovanja in toplino otroke navdušila in jih očarala. Učencem je z veseljem podpisala njene knjigice, ki so jih prinesli od doma.

V sredini tedna je prišel čas za šport. Učenci so tekmovali v štafetnih igrah.

V četrtek so si ogledali animirani film V višave, ki govori o povezovanju med generacijami. Vsebina filma je bila iztočnica za pogovor še o enem pomembnem prazniku, mednarodnem dnevu starejših, ki smo ga praznovali v oktobru.

V petek pa so se učenci v Dobravljah srečali s pisateljico Matejo Gomboc. Srečanje je bilo prijetno. Pisateljica je učencem odgovorila na veliko vprašanj.

Učencem želimo, da bi bili vedno radovedni in da bi z veseljem iskali “zatoje na njihove zakaje”.