September je na šoli potekal v znamenju športa. Na šoli in izven nje se je odvilo kar nekaj športnih dejavnosti z namenom spodbujanja otrok k aktivnemu preživljanju prostega časa.

Učenci so sodelovali na prireditvi Mini olimpijada, kjer so spoznali različne športne klube, ki delujejo v občini Ajdovščina.

Na šoli smo imeli kar štiri predstavitve športnih dejavnosti. Košarka, košarka za deklice, nogomet za deklice in plesna dejavnost.

V mesecu septembru pa so učenci začeli obiskovati tudi šolsko interesno dejavnost – športni krožek.

Dan pred praznovanjem slovenskega dneva športa, ki g praznujemo 23. septembra, smo imeli športni dan. Sprehodili smo se do vasi Kamnje, Učenci so se na igrišču v Kamnjah igrali različne športne igre, potem pa smo se, po novi, urejeni gozdni poti, vrnili v Skrilje.

Verjamemo, da bo vsak otrok v bogati ponudbi športnih dejavnosti našel tisto, ki mu bo krajšala čas, razvijala njegov talent in krepila zdravje.