V letošnji akciji Radi pišemo z roko so sodelovali vsi učenci naše šole, Podružnične šole Skrilje. Letošnje delo smo začeli tako, da smo učencem predstavili letošnjo temo in njen pomen. Prebrali smo pismo ministra za šolstvo, gospoda Pikala, ki je učencem lepo predstavil pomen pisanja z roko. Pogovarjali smo se  o tem, kakšen pomen ima za človeka razvoj njegove lastne pisave, od učenja prvih črt in črk do zapisa. Prvošolci so zapisali svoja imena, tisti, ki že bolje pišejo pa tudi prve kratke povedi.V tem tednu smo v vseh razredih namenili več pozornosti lepopisu in obliki zapisa. Učenci so ugotavljali, da je človekova pisava edinstvena in neponovljiva. Učenci četrtega razreda so pri likovni umetnosti ustvarjali svojo inicialko.Učenci so na  oblačke zapisali, kaj je zanje sreča. Ti zapisi krasijo šolski hodnik. Starši in , stari starši, ko pridejo po otroke, z veseljem prebirajo njihove zapise.Ker je v tednu, ko je potekala akcija Radi pišemo z roko, potekala še akcija o varnosti v prometu, so s učenci četrtega razreda domačim ali prijateljem pisali razglednice o tem, kako naj se obnašajo v prometu in zakaj je potrebno, da v vsakem trenutku pazijo na svojo varnost. Razglednice so lepopisno napisali in jih poslali naslovnikom.

Akcija Radi pišemo z roko je v teh letih postala del našega dela, našega pouka in veselimo se sodelovanja v prihodnjem letu.