V četrtek, 7. 10. 2021, je Podružnično šolo Skrilje obiskal pisatelj Slavko Pregl. Obisk je organiziralo Medobčinsko društvo prijateljev mladine Ajdovščina. Pogovor s pisateljem je vodila knjižničarka gospa Irma Krečič Slejko.

Učenci so se na velik dogodek pripravili. Prebrali so zgodbice, jih likovno poustvarjali ter za srečanje pripravili razstavo.

Gospod Slavko Pregelj je učencem pripovedoval poučne zgodbe in zanimive dogodivščine iz svojih otroških let, ki jih je povezal z zgodbami literarnih junakov iz njegovih knjig. S svojim smislom za humor in sproščenim pripovedovanjem je otroke navdušil in v njih vzbudil zanimanje za njegovo delo. Srečal se je z vsakim razredom posebej in svoje pripovedovanje in pogovor prilagodil vsaki skupini ter tako ustvaril prijetno vzdušje.

Učenci so pisatelju prisluhnili in bili nad njegovim obiskom navdušeni. Postavljali so mu vprašanja, na katera je prijazno odgovoril.

Učence povabil k branju njegovih zgodb in k branju v programu Bralna značka.

Jesenski, oblačen in deževen dan je pisateljev obisk na Podružnični šoli Skrilje obarval v mavrične barve.